Ustka Charlotta Sailing Days 2021!

Przyjeżdżasz do Ustki i wiesz, że będzie dobrze… ale tym razem powiedzieć, że było dobrze to spore niedopowiedzenie - to tak jakby powiedzieć, że Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar nieźle wystartowały na olimpiadzie, a start miały fantastyczny i takie też były regaty Ustka Charlotta Sailing Days w 2021 roku!

 

Przyjechaliśmy na miejsce w czwartek i od razu po wyjściu z samochodu wiadomo było że wieje, rzut oka na morze i szybka korekta – wieje mocno! Tak samo było w pierwszym dniu regat, wiatr około 5-6 beauforta ze średnią falą i tendencją zwyżkową, sprawił że większość załóg szybko wybrała najwyższą dziurę na genule i znacznie pochyliła maszty. Super warunki, super żeglowanie, dodatkowo okraszone widowiskowym surfowaniem po sporych falach na pełnych. Najlepiej w tych wymagających warunkach żeglowała załoga POL 7, która nie oddała prowadzenia do końca regat.

 

Drugi dzień to zmienne, słabo wiatrowe warunki z wiatrem o sile 1-2 beauforta, w których koncertowo pływali Mirek i Piotr z POL47 wygrywając dwa z trzech rozegranych wyścigów.

 

Trzeci dzień to dominacja Tomka i Adriana z POL22, którzy niedawno zmienili sprzęt i są trakcie ustawiania łódki. Najprawdopodobniej są bliscy końca poszukiwań ustawień bo zajmowali kolejno dwa pierwsze i jedno drugie miejsce w trzech rozegranych w ostatnim dniu biegach, kończąc regaty na drugim stopniu podium przed załogą POL49.

 

Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników i do zobaczenia na kolejnej edycji Ustka Charlotta Sailing Days.