Mistrzostwa Polski 2017 zakończone, to była bardzo udana impreza! Na starcie pojawiło się 21 jachtów klasy FD oraz dodatkowo kilkanaście klasy 470. Impreza miała międzynarodową obsadę, pojawiło się kilka załóg z Czech w tym trzy najlepszego załogi z tego kraju, które regularnie pływają w czołówce światowej. Pierwszego dnia udało się przeprowadzić 3 wyścigi przy zmiennym i raczej słabym wietrze. W sobotę niestety wiatru nie było, za to dzień dzisiejszy wynagrodził wszystkim wczorajsze oczekiwanie i przy silnym wietrze rozegraliśmy 4 wyścigi. Zawody wygrała załoga CZE 21, a nasze załogi dzielnie walczyły. Tytuł Mistrzów Polski w 2017 r. zdobyła załoga POL 8 - Maciej Rokosz i Tomasz Kledzik, miejsce drugie POL 19 - Paweł Żebrowski i Maciej Żebrowski, miejsce trzecie POL 1 - Jacek Tyszkiewicz i Katarzyna Sobieraj. Wszystkim załogą gratulujemy i dziękujemy za udział! Szczególne podziękowania dla organizatorów z Opty Otmuchów i naszego klasowego kolegi Wojtka Żarowa. 

 

Mistrzostwa Polski 2017  

1. POL8 Maciej Rokosz/Tomasz Kledzik 2. POL19 Paweł Żebrowski/Maciej Żebrowski 3. POL1 Jacek Tyszkiewicz/Katarzyna Sobieraj.

 

 

Miedzynarodowe Mistrzostwa Polski 2017

1. CZE21 Jiri Hruby/Roman Houdek 2. CZE11 Petr Storch/Tomas Palkovsky 3. CZE17 Otakar Kleiner/Zbynek Zanker

 

                                             

Mistrzostwa Polski Oldtaimer 2017

1. POL1 Jacek Tyszkiewicz/Katrzyna Sobieraj 2. POL49 Tomasz Jankowiak/Piotr Cieśla 3. POL40 Kuba Stańczyk/Stanisław Augustin

 

                                           Wyniki