Mistrzostwa Warszawy 2021!

Kapryśna wrześniowa pogoda nie przeszkodziła w rozegraniu solidnych 6 wyścigów na Zegrzyńskim akwenie – triumfowała załoga z Wolsztyna w składzie Tomasz Kośmicki i Adrian Górka, którym serdecznie gratulujemy!

Było zimno, padało ale też solidnie wiało, w pierwszym dniu udało się rozegrać planowane 4 wyścigi po rzadko spotykanej ale za to ciekawej czworobocznej trasie. Zmęczeni i zziębnięci zawodnicy po spłynięciu do portu zostali zaproszeni przez Beatę Rokosz na przepyszny domowy obiad, to była prawdziwa uczta, którą wszyscy zapamiętają na długo! Bardzo dziękujemy!

Drugi dzień to dwa wyścigi z wiatrem dochodzącym w szkwałach do 5B, super ściganie, super zabawa i tylko żal że to już ostatnia impreza z tegorocznego kalendarza. Załogi wybierają się jeszcze na zagraniczne regaty, Otwarte Mistrzostwa Chorwacji i Nebelpokal w Berlinie.

Nad Zalewem Zegrzyńskim rozstrzygnęły się również losy tegorocznego Pucharu Polski klasy Latający Holender! Zwyciężyła załoga w składzie Tomasz Jankowiak i Piotr Cieśla reprezentująca barwy Wolsztyńskiego Klubu Żeglarskiego – serdeczne gratulacje!

 

Do zobaczenia w przyszłym sezonie!

1. POL22 Tomasz Kośmicki Adrian Górka
2. POL19 Paweł Żebrowski i Maciej Żebrowski
3. POL8 Maciej Jankowiak i Tomasz Kledzik